ما می توانیم

انتخاب هوشمند، حفظ آب، حفظ زندگی

معرفی شرکت دانش بنیان ویستا صنعت زیست کیا

[author title=”نویسنده” image=”http://”]زهرا ابوشهاب[/author]

مسئله کمبود آب در جهان امروز از مشکلات اصلی و برخورد با آن نیازمند سیاست هایی در زمینه کشاورزی، منابع طبیعی و صنعتی است. طبق تخمین های به عمل آمده بیشترین آب مصرف شده عمدتا در زمینه کشاورزی و فضاهای دست کاشت (بیش از 90%)، صنعت (6%)، آشامیدنی (2%) هدر می رود. مسئله ای که قابل توجه است این است که آب مصرفی در کشاورزی و فضاهای سبز متاثر از عوامل مختلفی از قبیل سن گیاه، نوع خاک، گونه گیاهی، شرایط اقلیمی و … می باشد.

جمع بندی تمامی این عوامل به منظور به دست آوردن میزان آبیاری صحیح در عرصه های کشاورزی و فضای سبز و به تبع آن رسیدن به بالاترین راندمان آبیاری یکی از اصلی ترین و مهمترین پارامتر محسوب می گردد. به دست آوردن نیاز آبی واقعی گیاهان از طریق محاسبات مولتی ورینت یا چند معیاری محقق است.

تعداد این معیارها به قدری زیاد است که ذهن انسان قادر به درنظر گرفتن و جمع بندی آن ها نمی باشد. همچنین استفاده از منابع انسانی جهت انجام امور آبیاری علاوه بر دقت پایین، خود عاملی تشدید کننده در هدررفت انرژی، زمان و بالاخص منابع آبی مورد استفاده پیش روی دارد.

با توجه به موارد ذکر شده، در جهت رفع هدررفت، زمان، انرژی و از همه مهمتر آب در روش های آبیاری حاضر، سیستم های هوشمند آبیاری با در نظر گرفتن شرایط اقلیمی خاص در هر منطقه و نوع گیاه کشت داده شده و تحلیل پارامترهای اقلیمی، ادافیکی[1] و محیطی نیاز آبی، گونه های گیاهی را برآورد کرده و میزان آبیاری را در بهترین  زمان بندی، مشخص و اعمال می نماید.

همچنین این سیستم  ها دارای قابلیت به روز رسانی و ثبت اطلاعات می باشد که در برآورد پیش بینی های منطقه‌ای بسیار کارآمد خواهد بود. از طرفی میانگین میزان نزولات کشور تا ۵/۱۱/۹۶ چهل میلیمتر گزارش شده است و از مجموع 8.7 میلیون هکتار اراضی کشاورزی آبی ایران تا امروز روش های نوین آبیاری در 1.75 میلیون هکتار نصب شده است. در حقیقت حدود 20 درصد اراضی کشاورزی آبی ایران، روش های نوین آبیاری دارند. ( مانند روش قطره ای یا زیر سطحی).

لایف دراپ شرکت دانش بنیان ویستا صنعت زیست کیا
لایف دراپ محصولی از  شرکت دانش بنیان ویستا صنعت زیست کیا

با توجه به مختصر موارد ذکر شده، هچنین با عنایت به استراتژیک بودن آب و وضعیت بحرانی آن در کشور شرکت “ویستا صنعت زیست کیا” با اتکا بر دانش تخصصی روز و با بهره گیری از تجارب چندین ساله و توان تخصصی اعضا، با هدف فعالیت در زمینه مسائل زیست محیطی، منابع طبیعی و طراحی سیستم های مکاترونیک،به عنوان اولین تولید کننده فن آور، دستگاه نوین و پیشرفته ای را در زمینه مدیریت بهینه مصرف آب و حامل های انرژی در سطح ملی و بین المللی به ثبت رسانده است که در عرصه های مختلف پوشش گیاهی اعم از  فضای سبز صنعتی، مزارع، فضای سبز درون و برون شهری، باغات، گلخانه ها، نهالستان ها و… قابل  بهره برداری می باشد و به میزان قابل توجهی، مصرف آب، برق و هزینه نیروی انسانی را کنترل و مدیرت می نماید.

شرکت دانش‌بنیان، ویستا صنعت زیست کیا به ‌منظور هم‌­افزایی علم و ثروت، توسعه اقتصاد دانش‌محور، تحقق اهداف علمی و اقتصادی و با توجه به بحران آب با تکیه بر شعار انتخاب هوشمند، حفظ آب، حفظ زندگی گام ارزشمندی را به منظور مدیریت مصرف آب و انرژی برداشته است.

این دستگاه  با ثبت مالکیت  اختراع و همچنین نام تجاری لایف دراپ Life Drop  بوسیله ی شرکت ویستا صنعت زیست کیا، با راندمان بالای 70% در زمینه مدیریت بهینه مصرف آب و انرژی، پیشرفته ترین سیستم در سطح ملی و بین المللی می باشد.

زمینه‌ی کاربرد دستگاه آبیاری هوشمند لایف دراپ:

لایف دراپ Life Drop
لایف دراپ Life Drop
  • ورزشگا ه ها ، بیمارستان ها و ارگا ن ها و نهاد های دولتی و خصوصی و نمیه خصوصی محوطه های فضای سبز
  • فضای سبز(شهری، برون شهری، صنعتی(
  • منازل و محیط های خانگی و اداری
  • عرصه های کشاورزی
  • زمین های فوتبال
  • زمین های گلف
  • نهالستان ها
  • گلخانه ها
  • باغات

 

شرکت دانش‌بنیان ویستا صنعت زیست کیا

ارائه دهنده خدمات مهندسی مشاوره محیط زیست و اولین تولید کننده سیستم های آبیاری هوشمند در ایران

راه های تماس

www.epikgroup.ir

02166042141

09120188506

www.instagram.com/epikgroup      

پانویس


[1]– به کنترل‌های زیست محیطی که به خاک وابسته هستند، عوامل ادافیک می‌گویند.

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا