اقتصاد و کارآفرینی

کارآفرینی از دیدگاه نوآوران

نگاهی به آموزه های کارآفرینان (قسمت سوم)

زهرا ناگهی
مترجم:
زهرا ناگهی

اگر می پسندید به اشتراک بگذارید

در قسمت سوم کارآفرینی از دیدگاه نوآوران، بررسی دیدگاه جمعی از کارآفرینان برجسته جهان در مورد کسب و کار را پیگیری خواهیم کرد.[1]

 

اندی فریدمن، مؤسس مایلز فور مایگرنت، در مورد احتیاج و رویکرد افراد هوشمند به حل مشکلات بزرگ صحبت می کند

اندی فریدمن یکی از بنیانگذاران مایلز فور مایگرنت[2] است، یک مؤسسه غیرانتفاعی که مهاجران و پناهندگان را با پروازهای اهدایی به هر کجا که خانواده‌هایشان زندگی می‌کنند، منتقل می‌کند. در ابتدا این کار به عنوان پروژه ای مقطعی با برخی از شرکت‌های هواپیمایی علاقمند شروع شد. گروه مایلز فور مایگرنت در اواخر سال 2019 بیش از 2000 پرواز برای پیوستن مجدد پناهندگان به خانواده‌هایشان رزرو کرده بود- این میزان در آینده بیشتر می‌شود. اندی درباره‌ برخی از روش‌هایی که “به حل مسئله کمک می‌کند” می گوید:

“برای حمایت از پناهندگان و پناه‌جویان اشتیاق داشتم، اما فکر می‌کنم شور و اشتیاق  هر چیزی که باشد، نوعی احتیاج برای افراد باهوش است تا درباره‌ حل مشکلات بزرگ فکر کنند.” توصیه‌ دیگر من این است که: “سعی نکنید کل مشکل را حل کنید، زیرا شکست سختی خواهید خورد. دلیلی دارد که این مشکلات بزرگ هستند بنابراین از بخشی از مسئله که احساس می‌کنید توانایی حل آن را دارید یا برای حل آن ایده‌ای دارید، شروع کنید.”

اندرو گلازیر، مدیر عامل و رئیس دفی ونچر: چرا جنبش‌های عدالت اجتماعی باید با روابط شروع شوند؟

اندرو گلازیر و گروه دفی ونچر[3] برنامه‌های آموزشی کارآفرینی برای مردان و زنان زندانی در هفت ایالت در آمریکا ارائه می‌دهند. آن ها بیش از 5000 کارآفرین را در دوره‌ آموزشی کارآفرینی خود در زندان و برنامه‌ها‌ی پس از آزادی، ثبت نام کردند. این اقدام نتیجه‌ای خارق‌العاده به همراه داشت به ترتیبی که بعد از گذشت یک سال میزان ارتکاب مجدد جرم در مقایسه با میانگین کشوری که 30% است، به 7.2% و میزان اشتغال برای فارغ‌التحصیلان نیز به 82 % رسید. اندرو در این مصاحبه درباره‌ موفقیت دفی و موفقیت این جنبش اجتماعی (هرچند که مسیری طولانی در پیش رو دارد) صحبت کرد.  

“اعتقاد دارم که هیچ جنبش عدالت اجتماعی بدون تعامل فرد به فرد و افرادی که تجربه‌ی آن را دارند، موفق نخواهد بود. به همین خاطر است که سخت کار می‌کنیم تا این مسئله برای مردم، به خصوص در جوامع تجاری، قابل دسترس باشد. مهم‌تر از آن، روبروی کسی که در زندان است یا قبلا زندانی بوده، بنشینید و بفهمید که خیلی تفاوتی نداریم و زمانی که می‌توانید این ارتباطات را برقرار کنید و ترس و هیجان آن را از بین ببرید، آن زمان است که می‌توانید یک گفتگوی منطقی درباره‌ آن شروع کنید …”

لیندسی مک کوی
لیندسی مک کوی

لیندی ام‌سی کوی، مدیر عامل شرکت محصولات پلین؛ چگونه  تجارت شخصی نه به پلاستیک شروع شد

اگر به وب سایت محصولات پلین[4] مراجعه کنید، از شما با عبارت “مسئولیت شخصی برای حذف پلاستیک” استقبال می‌شود. محصولات پلین در سال 2017 بوسیله لیندی و خواهرش آلیسون تأسیس شد و شامپو، نرم‌کننده و محصولات این چنینی که قابلیت شارژ در همان بطری را داشت، ارائه می‌دهد تا از تولید پلاستیک بیش از اندازه جلوگیری کند. در زمان انجام این مصاحبه، این شرکت به سرعت به فروش بالای 2 میلیون دلار رسید و بیش از 100000 بطری پلاستیکی را از محل دفن زباله حذف کرد- این آمار فقط برای سال 2019 است! لیندی برای به اشتراک گذاشتن نکاتی که به رشد سریع کمک می‌کند به شدت اشتیاق داشت.

“به نظرم یکی از این موارد این است که به طور قانونی به برطرف کردن برخی از مشکلات مردم بپردازیم، ما توانستیم وارد فضایی شویم که توانایی جایگزینی مناسب برای پلاستیک یکبار مصرف را داشت، این کاری نبود که افراد زیادی آن را انجام دهند، بنابراین فکر کردم که کمک‌کننده است. افراد زیادی نیستند که به دنبال شامپو قابل شارژ هستند، یا حداقل زمانی که ما شروع کردیم، وجود نداشتند. اما مطمئنا چیزی بود که ما را از رقبا متمایز می‌کرد و همچنین مفید و کمک‌کننده نیز بود. اینکه یک مأموریت برای انجام داشته باشید بسیار خوب است. فکر می‌کنم مردم اشتیاق زیادی برای کمک به ما دارند، تا این خبر را به جهانیان برسانند و به دوستان خود درباره‌ ما بگویند، زیرا ما هدفی داریم و تلاش می‌کنیم تا به نحو احسن آن را انجام دهیم. از طرفی بودجه زیادی برای وارد شدن به بازار نداشتیم. اما گفته‌های بی نظیری داشتیم…”

 

لیزا مویزیوا، مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران گلوب‌این؛ تمرکز بر ایجاد یک جامعه‌ به منظور سنجش میزان عملکرد تجارت‌تان

لیزا مویزیوا مدیر ارشد بازاریابی و بنیانگذار گلوب‌این[5] است، یک تجارت اجتماعی که جعبه‌ ماهانه‌ “صنعتگر” را ارائه می‌دهد. او روحیه رقابتی را به اشتیاق خود برای استفاده از تجارت نه تنها برای درآمدزایی بلکه برای حل مشکلات اجتماعی، پیوند داد. لیزا برای به اشتراک گذاشتن تجربه‌ها و پیشنهادهای خود برای دیگر برندهای تجاری بسیار سخاوتمند است و از برندهای تجاری دیگر درخواست کرد تا بر ایجاد جامعه‌ تمرکز کنند.

“چیزی که به مشاغل جدید می‌خواهم بگویم این است که قبل از اینکه فروش را شروع کنید، یک جامعه برای خود بسازید. داستان موفقیت تمام نام‌های تجاری بزرگ همین است. جامعه خود را می‌سازید، تخصص خود را ایجاد می‌کنید و سپس اقدام به فروش می‌کنید. شاید شما خودتان نمی‌خواهید یک اینفلوئنسر باشید، اما حتی قبل از اینکه یک محصول داشته باشید، شروع به ایجاد جامعه‌ای از پیروان خود کنید… بنابراین وقتی کالایی دارید، فردی هم خواهید داشت که به آن علاقه‌مند است.”

 

پانویس ها

[1]– نوشتار پیش رو ترجمه و تلخیصی است از:

www.growensemble.com   50 Social Entrepreneurs Changing the World

[2]– برای کسب اطلاعات بیشتر بنگرید به:

www.miles4migrants.org

[3]– برای کسب اطلاعات بیشتر بنگرید به:

www.defyventures.org

[4]– برای کسب اطلاعات بیشتر بنگرید به:                                        

www.plaineproducts.com

[5]– برای کسب اطلاعات بیشتر بنگرید به:

www.globein.com

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا