اقتصاد و کارآفرینی

چیره شدن بر موانع کارآفرینی

چند پیشنهاد برای غلبه بر موانع پیش روی کارآفرینان

زهرا ناگهی
مترجم:
زهرا ناگهی

اگر می پسندید به اشتراک بگذارید

مقابله با تردیدها و ترس ها، اصل تاثیرگذاری در کارآفرین شدن است
کیمانزی کانستِبل / نویسنده، مشاور و کارآفرین

کارآفرینی مقصد نیست؛ یک سفر است. در این سفر، کارآفرینان موفق انتظار “رسیدن” به خط پایان را ندارند. با داشتن چنین انتظاری شما به هُل دادن خودتان برای خارج شدن از آسایش، راحتی و رشد خودتان ادامه نخواهید داد. شما مواردی را که به راستی به تجربه کاری شما و نتایج بزرگ کمک می کند، جستجو نخواهید کرد زیرا تمام این موارد نیازمند تلاش شما برای یادگیری بیشتر است.

در هر سفری، شما خوشی ها و حتی کمی عقب گرد دارید. در دوران خوشی احساس می کنید که توانایی انجام هر کاری را دارید، احساس خوشی به شما قدرت و انگیزه برای ادامه دادن و انجام کارهایی که به شما کمک می کند را خواهد داد. در دوران سختی احساسات و هیجانات منفی قبل از اینکه شما متوجه شوید برایتان تاسف به بار می آورد و شما نیز به مکانیزم مقابله ای روی می آورید.

مکانیزم مقابله ای می تواند غذا خوردن، مصرف الکل، زیاده روی در تماشای تلویزیون و هر فعالیت دیگری باشد که تمرکز شما را از آنچه می خواستید برای کارتان انجام دهید، دور کند. وقتی که شما یک رئیس نداشته باشید و یا در شرکتی نباشید که فعالیت های روزانه تان و کارهایی که باید انجام دهید را به شما دیکته کند، آن زمان ” مکانیزم مقابله” بازمی گردد که منجر می شود در طول چندین هفته هیچ کاری انجام ندهید.

کارآفرین موفق شدن به مفهوم این است که متوجه شوید زمان های سخت زمانی است که شما احتیاج دارید به جلو رانده شوید. در اینجا کارهایی که شما باید در صورت وجود موانع انجام دهید بیان شده است. 

 

شناسایی کنید، در قدم بعدی به افکارتان جامه عمل بپوشانید

تنها راه مقابله با موانع، تایید وجود آن ها است. راه گریز از احساسات و هیجانات منفی تنها افکار شما است. چیزی که شما درباره آن فکر می کنید و تمرکز می کنید همان چیزی است که در زندگی بیشتر آن را جذب خوهید کرد. زمانی که در حال دست و پنجه نرم کردن با موانع پیش رویتان هستید، افکار شما متمرکز وقایعی می شود که نمی توانید کنترل کنید.

هم چنین به این مهم می اندیشید که چرا این موقعیت برای شما پیش آمده است که این مهم می تواند مکانی تاریک برای شما باشد.  هنگامی که احساس کردید افکارتان در حال چرخش است به خودتان دو  دقیقه فرصت دهید تا متوجه شوید چه چیز در ذهن تان می گذرد. تلاش نکنید این افکار را سرکوب کنید زیرا قوی تر شده و تهدیدی برای بدست آوردن شما محسوب می شوند. با دو دقیقه فرصت دادن به خودتان کنترل افکارتان را بدست می آورید. 

 

بر چیزهایی که توانایی کنترل آن ها را دارید متمرکز باشید

زندگی آشفته است. تغییر سخت است. توسعه یک تجارت، کار راحتی نیست و گاهی اوقات همه چیز اشتباه پیش می رود. همیشه چیزهایی وجود دارد که شما نمی توانید و نباید آن ها را کنترل کنید. اگرچه چیزهایی هم وجود دارد که شما می توانید کاری در مورد آن ها انجام دهید. اگر برنامه بازاریابی شما غیرفعال است، می توانید دوباره آن را فعال کنید.

اگر میزان فروش شما رو به کاهش است می توانید به عقب نگاه کنید تا متوجه شوید چه روشی کارآیی دارد. اگر عضوی از گروه بیشتر از مفید بودن، مشکل ساز است اجازه دهید از تیم شما جدا شود. موارد محسوسی در راستای هدف تان وجود دارد که شما توانایی تثبیت آن را در کارتان دارید و مهم نیست چه چیزی رخ می دهد.

این موارد را شناسایی کنید و کاری در مورد آن ها انجام دهید. برنامه ای داشته باشید که به شما در ادامه دادن راه بهبودسازی کمک خواهد کرد. برنامه باید کاربردی و قابل پیگیری باشد. فهرست کارهای که باید انجام دهید را بنویسید و کارهایی که شما را به سوی نتیجه دلخواه هدایت می کند تاریخ گذاری کنید.

همکاری و کارآفرینی
همکاری و کارآفرینی

درخواست کمک کنید و سپس اقدام کنید

بعضی موانع می خواهند بزرگتر از چیزی به نظر برسند که شما توانایی مقابله با آن را دارید. جستجو برای مشاوره و حمایت، تفاوت بین شکست و با موفقیت به پایان رساندن است. هرگز تلاش نکنید یک زن شگفت انگیز یا یک اَبَر مرد باشید. کمک بخواهید. یکی از بهترین کارهایی که می توانید انجام دهید، گرفتن تصمیم هایی است که به شما برای بهتر شدن کمک می کند.

مذاکره و برنامه ریزی با کسی که بحران را می شناسد و برای مقابله آموزش دیده است، ارزشمند است. انجام اقدامات بزرگ یکی از روش هایی است که به شما کمک خواهد کرد از موقعیت های سخت عبور کنید و بهبود یابید. نسبت به مواردی که توانایی کنترل آن را دارید و موجب حرکت شما می شود، اقدام کنید.

با انجام اقدامات متناوب به هدف خود نزدیک تر می شوید، حتی قبل از اینکه خودتان متوجه شوید. موانع نباید موجب شکست تجارت شما در زندگی شود، می توانید از آن ها یاد بگیرید و برای کارآفرین آگاه تر و قدرتمند تر شدن استفاده کنید. کارآفرینان موفق تر می دانند که نه بحران بلکه پاسخ شما به بحران است که مشخص می کند تا چه اندازه موفق خواهید بود.  قوی بمانید، افکار خود را پردازش کنید، برنامه بنویسید و سپس اقدام کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا