اقتصاد و کارآفرینی

بازاریابی دیجیتال

نگاهی به چیستی و ضرورت بازاریابی دیجیتال (قسمت دوم)

سروش نقی زاده
مترجم:
سروش نقی زاده

اگر می پسندید به اشتراک بگذارید

در قسمت پیشین “بازاریابی دیجیتال” بحث پیرامون ضرورت آن را آغاز کردیم[1] و به معرفی اشکال مختلف آن پرداختیم. در قسمت دوم ادامه بحث را پی می گیریم.

 

بازاریابی پرداخت به ازای هر کلیک[2]

پرداخت به ازای هر کلیک به معنای درج آگهی در یک پلتفرم و پرداخت بر اساس کلیک های صورت گرفته است. در این شکل بازاریابی، به ازای هر کلیک بر روی تبلیغ شما در موتور جست و جو، هزینه پرداخت می کنید اما اینکه مردم چگونه و چه زمانی تبلیغ شما را خواهند دید، پیچیده است. وقتی جایی در صفحه نتایج موتور جست و جو[3] در دسترس می شود، موتور جست و جو آن نقطه را به صورت حراجی ارائه می دهد. در ادامه الگوریتم موتور جستجو، هر تبلیغ را بر اساس تعدادی عوامل مانند موارد زیر نشان می دهد:

  • کیفیت تبلیغ

  • تناسب کلمات کلیدی

  • کیفیت صفحه لندینگ

  • هزینه ای که برای تبلیغ پرداخت می کنید[4]

هر کمپین پرداخت به ازای هر کلیک، یک یا چندین هدف دارد که مخاطب بعد از دیدن و کلیک بر روی تبلیغ، باید آن را انجام دهد. این اهداف که به “تبدیل”[5] معروف اند، می توانند مالی یا غیرمالی باشند. خرید کردن یک تبدیل است و ثبت نام در خبرنامه یا تماس با شرکت نیز یک تبدیل است.

 

بازاریابی وابسته[6]

در این نوع بازاریابی فرد با تبلیغ کسب و کار دیگران، درآمدزایی می کند. تفاوتی نمی کند که شما صاحب کسب و کار باشید یا یک مشوق، در هر صورت بر اساس مکانیسم مشابهی درآمد خواهید داشت. در حقیقت در این نوع بازاریابی هر زمان فردی خدمت یا محصول تبلیغ شده بوسیله شما را خریداری کند، کمیسیون دریافت خواهید کرد. این مهم می تواند از طریق وبلاگ یا وبسایت شما و یا از طریق رایزنی با تجار صورت پذیرد.

 

تبلیغات همسان[7]

این نوع بازاریابی، در واقع بازاریابی با نقاب است. هدف آن اختلاط با محیط اطراف محتوا است تا کمتر به شکل تبلیغ دیده شود.[8] تبلیغات همسان در پاسخ به نگرش منفی مصرف کنندگان امروزی نسبت به تبلیغات ایجاد شد. اینکه تولید کننده یک تبلیغ، هزینه صرف آن می کند؛ بسیاری از مشتریان نتیجه می گیرند که تبلیغ متعصبانه و جهت گیرانه است و در نتیجه آن را نادیده می گیرند. تبلیغ همسان با ارائه اطلاعات یا سرگرم کردن مخاطب قبل از معرفی محصول یا خدمتی خاص، این نتیجه گیری مشتری را دور می زند.

مهم است که همیشه تبلیغ را با برچسب هایی مثل Promoted یا Sponsored مشخص کنید. اگر این نشانگرها مخفی باشند، مخاطبین ممکن است زمان زیادی را صرف خواندن و ارتباط با یک محتوا کنند و در آخر بفهمند که تبلیغ است. وقتی مشتری های شما بدانند دقیقا چه چیزی به آنان ارائه شده است، درباره شما و محتوایتان حس بهتری خواهند داشت. در حقیقت تبلیغات همسان برای این طراحی شده اند که کمتر ظاهر یک تبلیغ را داشته باشند نه برای فریب مشتری!

بازاریابی ایمیلی
بازاریابی ایمیلی

بازاریابی ایمیلی

کلیت بازاریابی ایمیلی ساده است: شما پیامک تبلیغاتی می فرستید به امید آنکه مشتریان شما آن را کلیک کنند. با این حال انجام بازاریابی ایمیلی بسیار پیچیده تر است. اول از همه باید مطمئن باشید که ایمیل شما مورد نیاز است. یعنی:

  • محتوا چه در بدنه و چه در موضوع ایمیل باید شخصی سازی شده باشد

  • مشخص باشد که مخاطب شما چه ایمیلی دریافت خواهد کرد

  • راهی مشخص برای لغو عضویت از ایمیل وجود داشته باشد

  • تلفیقی از ایمیل های مالی و تبلیغاتی باشد

شما می خواهید مخاطبین، کمپین شما را به عنوان یک خدمت ارزشمند ببینند نه فقط راهی برای تبلیغ و فروش محصول. بر اساس یک مطالعه 89 درصد متخصصان گفته اند که بهترین راه ترغیب مشتری، ایمیل بوده است. شما همچنین می توانید با اتوماسیون کردن و ایمیل های مناسبتی و برنامه ریزی شده، نیازهای مشتری هایتان را بهتر پاسخ دهید.

 

فواید بازاریابی دیجیتال

دسترسی بالا به نقاط مختلف جهان: وقتی که شما در فضای مجازی باشید، دیگر مهم نیست که مردم کجای کره خاکی هستند. این موضوع، کار شما را برای رشد کسب و کارتان راحت تر می کند.

به صرفه بودن: در مقایسه با تبلیغات روزنامه، تلویزیون و سایر روش های تبلیغات سنتی، استفاده از بازاریابی دیجیتال به مراتب به صرفه تر است. در تبلیغات سنتی شما حتی کنترل محدودتری بر روی مخاطبین هدف دارید البته اگر آن ها پیام شما را در وهله اول ببینند. در بازاریابی دیجیتال می توانید تنها یک محتوا داشته باشید که مخاطبین را جذب کند. می توانید مخاطبین را به وبسایت خود هدایت کرده، از طریق ایمیل با آنان در ارتباط باشید و با برنامه حرکت کنید.

نتایج قابل اندازه گیری: برای اینکه بدانید استراتژی بازاریابی شما موثر است، باید بدانید که چه تعداد مشتری جذب کرده است و در نهایت چه مقدار نقدینگی ایجاد شده است. اما در روش های سنتی چگونه می خواهید این کار را انجام دهید؟ در دیجیتال بازاریابی، نرم افزارها و پلتفرم ها به صورت اتوماتیک تعداد کنش ها و تبدیل ها را اندازه گیری می کنند. حال این تبدیل ها می تواند خرید باشد، بازدید از صفحه وبسایت شما باشد و یا نرخ دریافت ایمیل مخاطبین.

شخصی سازی ساده تر: بازاریابی دیجیتال به شما امکان می دهد تا اطلاعات مشتریان خود را جمع آوری کنید به ترتیبی که در بازاریابی سنتی امکان پذیر نیست. داده هایی که به صورت دیجیتال جمع آوری می شوند به مراتب دقیق تر و اختصاصی تر هستند.

 

ارتباط بیشتر با مشتریان: بازاریابی دیجیتال به شما اجازه ارتباط در لحظه با مشتری را می دهد و از آن مهم تر، این فرصت را مهیا می کند که آن ها نیز با شما ارتباط برقرار کنند. خیلی خوب است وقتی که مخاطب هدف شما آخرین پست شما را می بیند اما از آن بهتر این است که بتواند نظرات خود را بنویسد و یا آن را به اشتراک بگذارد. این به معنای افزایش هیجان درباره محصول یا خدمت شما و همزمان افزایش دیده شدن شما پس از هر ارتباط است.

مکالمات ساده و راحت: بازاریابی دیجیتال اجازه می دهد که مشتری شما بلافاصله بعد از دیدن تبلیغ یا محتوای شما دست به کار شود. در تبلیغات سنتی، نزدیک ترین نتیجه ای که می توانید دریافت کنید این است که پس از دیدن تبلیغ شما، مشتری با شما تماس بگیرد. اما اگر مشغول شستن ظرف یا رانندگی در جاده و یا مشغول به کار باشند، چه زمانی می توانند با شما تماس بگیرند؟ با بازاریابی دیجیتال، می شود یک لینک را کلیک کرد، یک وبلاگ را ذخیره کرد و همینطور در قیف فروش[9] بیشتر پیش رفت. ممکن است که مشتریان بلافاصله خرید نکنند اما کم کم با شما ارتباط برقرار می کنند و به شما شانس تبدیل بیشتر را می دهند.

تعامل با مشتریان
تعامل با مشتریان

 

پانویس ها

[1]– مطلب حاضر ترجمه و تلخیصی است از:

Digital Marketing   www.mailchimp.com 

[2]– Pay-per-click marketing

[3]– search engine results page

[4]– Bid amount

[5]– conversions

[6]– Affiliate marketing

[7]– Native advertising

[8]– نمونه بارز این نوع تبلیغ را در گوگل شاهد هستیم جایی که تبلیغات بسیار شبیه نتایج جستجو به مخاطبین نمایش داده می شوند و عبارت Ad به معنی تبلیغ در ابتدا آن ذکر شده است.

[9]– Sales funnel

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا