اقتصاد و کارآفرینیتیتر اول

کارآفرین کیست؟

نگاهی به کیستی کارآفرین (قسمت دوم)

نویسنده
مترجم:
هدی فهیم

اگر می پسندید به اشتراک بگذارید

در قسمت نخست “کارآفرین کیست؟” به معنای کارآفرینی و مسیر کارآفرین شدن پرداختیم. در این قسمت ادامه بحث را پی می گیریم.[1]

 

حل مشکل

استارت آپ های موفق مشکل خاصی از سایر شرکت ها یا مردم را حل می کنند. این کار “ارزش افزوده” نامیده می شود. به عبارتی دیگر یک کارآفرین تنها در صورتی موفق می شود که بتواند ارزش افزوده ایجاد کند. به عنوان مثال، متوجه شده اید که فرآیند گرفتن نوبت دندانپزشکی برای بیماران سخت است و در نتیجه دندانپزشکان مشتریان خود را از دست می‌دهند. به این ترتیب می توانید با ایجاد یک سیستم نوبت دهی آنلاین که رزرو قرار ملاقات را آسان تر می کند، ارزش افزوده ایجاد کند.

 

شبکه سازی

بیشتر کارآفرینان به تنهایی نمی توانند این کار را انجام دهند. دنیای کسب و کار دنیای بی‌رحمی است و دریافت هر کمکی در این زمینه می‌تواند به شما کمک کند تا سریع تر به یک تجارت موفق برسید. شبکه سازی برای کارآفرینان جدید حیاتی است. ملاقات با افراد درستی که می توانند شما را با مشتریان بالقوه تان در صنعت آشنا کنند (مانند تامین کنندگان، حامیان مالی و حتی مربیان مناسب) تاثیر چشمگیری در موفقیت شما خواهد داشت. شرکت در کنفرانس ها، ایمیل زدن و تماس با افراد فعال در صنعت، صحبت با افرادی که آشنایی دور و ناچیزی با آن ها دارید ولی در تجارتی مشابه با شما فعال هستند، به شما کمک می کند وارد آن دنیا شوید و با افرادی آشنا شوید که می توانند شما را راهنمایی کنند.

 

به عنوان الگو پیشقدم و رهبر باشید

هر کارآفرینی باید در شرکت خود رهبر باشد. صرفا انجام کارهای روزانه سبب موفقیت شما نخواهد شد. یک رهبر باید سخت کار کند، انگیزه دهد و به کارکنان خود الهام بخشد تا آن ها به بالاترین پتانسیل خود دست یافته و در نهایت منجر به موفقیت شرکت شوند. به برخی از بزرگترین و موفق ترین شرکت ها نگاه کنید. همه آن ها رهبران بزرگی داشته اند. اپل و استیو جابز، بیل گیتس و مایکروسافت، باب ایگر و دیزنی و غیره. زندگی این افراد را مطالعه کنید و کتاب های آن ها را بخوانید تا ببینید چگونه می توانید یک رهبر عالی باشید. با این کار می توانید به رهبری تبدیل شوید که کارمندانتان از شما الگو گرفته و پیروی کنند.

 

تامین بودجه برای کارآفرینی

با توجه به مخاطره‌آمیز بودن یک سرمایه‌گذاری جدید، جذب سرمایه چالش‌برانگیز است و بسیاری از کارآفرینان از طریق راه‌اندازی کسب و کار با آن مواجه می‌شوند: تأمین مالی یک کسب‌وکار با استفاده از روش‌هایی چون بکارگیری سرمایه شخصی، ارائه سهام برای کاهش هزینه‌های نیروی کار، به حداقل رساندن اموال و فاکتورینگ دریافتنی ها انجام می شود. در حالی که برخی از کارآفرینان بازیکنان تنهایی هستند که در تلاشند تا کسب و کارهای کوچک را با مبلغی ناچیز از زمین خارج کنند، برخی دیگر شرکایی دارند که از سرمایه و منابع مالی برخوردارند. در این شرایط، شرکت‌های جدید از سرمایه‌گذاران خطرپذیر، سرمایه‌گذاران فرشته، صندوق‌های تامین، سرمایه گذاری جمعی یا منابع سنتی‌تر مانند وام‌های بانکی، منابع مالی خود را تامین کنند.

 

منابع کارآفرینان

برای کارآفرینانی که کسب و کار خود را راه اندازی می کنند منابع مالی مختلفی وجود دارد. دریافت وام کسب و کارهای کوچک از اداره کسب و کارهای کوچک[2] می تواند به کارآفرینان کمک کند تا با وام های مقرون به صرفه، کسب و کار خود را شروع کنند. این نهاد کمک می کند تا کسب و کارها با وام دهندگان در ارتباط باشند. اگر کارآفرینان بخواهند بخشی از سهام کسب و کار خود را رها کنند، می توانند منابع مالی خود را از سرمایه‌گذاران فرشته و سرمایه‌گذاران خطرپذیر کسب کنند. این نوع سرمایه گذاران علاوه بر صرف سرمایه، شما را راهنمایی کرده و ارتباطات مفیدی نیز به شما معرفی می کنند. سرمایه گذاری جمعی یا جمع سپاری برای کارآفرینان (به ویژه از طریق [3]Kickstarter) تبدیل به یک روش محبوب شده است. در این روش کارآفرین صفحه ای را برای محصول خود ایجاد کرده و یک هدف پولی برای رسیدن به آن تعیین می کند، در عین حال نیز برای کسانی که به این کسب و کار کمک اهدا کرده اند محصولات، تجربیات و یا هدایایی خاص درنظر گرفته می شود.

کارآفرینی
کارآفرینی

بوت استرپینگ[4] برای کارآفرینان

به این معنی است که یک شرکت تنها از پس انداز شما به عنوان یک کارآفرین و همچنین از فروش اولیه کسب و کار شما ایجاد می شود. این فرآیند دشواری است زیرا تمام ریسک مالی بر دوش کارآفرین گذاشته شده و جای کمی برای خطا وجود دارد. اگر کسب و کار شکست بخورد، کارآفرین نیز ممکن است تمام پس انداز زندگی خود را از دست بدهد. مزیت بوت استرپینگ این است که یک کارآفرین می تواند کسب و کار را با چشم انداز خود و بدون دخالت خارجی یا سرمایه گذارانی که خواستار سود سریع هستند، اداره کند. همانطور که گفته شد، گاهی اوقات داشتن کمک خارجی می تواند به جای آسیب به یک تجارت، به آن کمک کند. با این که بسیاری از شرکت ها با استراتژی بوت استرپینگ موفق شده اند، اما این مسیر هنوز هم مسیر دشواری است.

 

کسب و کار کوچک در برابر کارآفرینی

اگرچه کسب و کار کوچک و کارآفرینی اشتراکات زیادی دارند اما با هم تفاوت هایی نیز دارند. یک کسب و کار کوچک یک شرکت است (عموما یک شرکت انفرادی یا مشارکتی) و یک تجارت متوسط ​​یا بزرگ نیست، به صورت محلی فعالیت می کند و به منابع یا سرمایه زیادی دسترسی ندارد. کارآفرین به فردی اطلاق می‌شود که برای تغییر در بازار فعلی با یک محصول یا خدمات جدید ایده‌ای داشته و قصد دارد آن ایده را اجرا کند،. کارآفرینی معمولا به عنوان یک تجارت کوچک شروع می شود، اما چشم انداز بلندمدت آن بسیار بیشتر بوده و به دنبال سود بالا و گرفتن سهم بازار با یک ایده جدید نوآورانه است.

 

کارآفرینان چگونه کسب درآمد می کنند

کارآفرینان مانند هر تجارت دیگری پول در می آورند: آن ها به دنبال تولید درآمد بیشتر از هزینه ها هستند. هدف افزایش درآمد است و می توان از طریق بازاریابی، تبلیغات شفاهی و شبکه سازی به آن دست یافت. پایین نگه داشتن هزینه ها نیز بسیار مهم است زیرا منجر به حاشیه سود بالاتر می شود. پایین نگه داشتن هزینه ها را می توان از طریق عملیات کارآمد و در نهایت صرفه جویی مقیاس به دست آورد.

 

مالیات برای کارآفرینان

مالیات هایی که به عنوان یک کارآفرین پرداخت می کنید به نحوه راه اندازی کسب و کارتان (از نظر ساختار) بستگی دارد.[5]

مالکیت انحصاری: در این نوع کسب‌وکار درآمد و هزینه های تجاری در جدول C در اظهارنامه مالیاتی شخصی شما ثبت می شود و بر اساس نرخ مالیات فردی مشمول مالیات می شوید.

مشارکت: از جهت اهداف مالیاتی، مشارکت مانند یک مالکیت انحصاری است، با این تفاوت که درآمد و هزینه ها بین شرکا تقسیم می شود.

شرکت سهامی یا C-Corporation: یک شخص حقوقی مجزا است و دارای مالیات جداگانه ای همراه با IRS کارآفرین است. در این روش، درآمد کسب و کار به جای نرخ مالیات بر درآمد شخصی، بر اساس نرخ مالیات شرکتی مشمول مالیات خواهد بود.

شرکت با مسئولیت محدود (LLC) یا S-Corporation: این دو مورد مشابه با C-Corporation اما معمولا با مبالغ مالیاتی کمتر مشمول مالیات می شود.

 

پانوشت ها

[1]– – نوشته حاضر ترجمه و تلخیصی است از:

 www.investopedia.com  Entrepreneur

[2]-Small Business Administration

[3]– یکی از مشهورترین سایت های جمع سپاری در دنیا.

[4]– Bootstrapping

[5]– توجه داشته باشید که ساختار حقوقی و مالیاتی شرکت ها در ایران متفاوت با موارد مطروحه در این بخش است.

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا